Doplňkové vybavení vozidel

Vybavení vozidel je možno rozdělit do dvou základních skupin, tou první je povinná výbava, jedná se zde tedy o věci, pomůcky a zařízení, které je bezpodmínečně nutné mít v každém vozidle, které vyjede do provozu. Další skupinou je potom doplňkové vybavení.

Doplňkové vybavení není prakticky ničím omezeno, závisí pouze na každém řidiči, respektive majiteli automobilu, které pomůcky, případně doplňky se rozhodne do svého vybavení zahrnout.

V dnešní době najdeme nejrůznější, mnohdy velmi bohatou nabídku řady doplňkového vybavení, lišící se hodně parametry. Může se jednat o věci osobní potřeby, věci dekorační, ale i věci velmi užitečné.

Mezi základní doplňkovou výbavu patří například stínítka proti slunci, tyto se často využívají, pokud ve vozidle přepravujete malé děti, které jsou náchylnější k působení slunečních paprsků. Dalším hojně využívaným, rovněž pro děti určeným, autodoplňkem jsou dětské sedačky. Jedná se o pomůcku, díky které je vaše dítě při cestách ve větším bezpečí, kromě toho se jedná o povinné vybavení pro děti, takže byste je rozhodně neměli přehlížet.

Vozidlo lze vybavit i řadou dekoračních prvků, které ještě více zvýrazní styl jeho majitele.

Všechna tato doplňková vybavení je samozřejmě možno pojistit prostřednictvím produktu pojištění vozidel. Jedná se spíše o jakousi formu připojištění k základní pojistné smlouvě, která řeší povinné ručení či havarijní pojištění. Vzhledem k tomu, že se obvykle nejedná o nejlacinější věci, doporučujeme jejich pojištění sjednat vždy, v případě jejich poškození nebo krádeže toto jistě zásadně oceníte.

Příspěvek z rubriky Povinné výbava. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře a trackbacky jsou nyní uzavřeny.