Havarijní pojištění

Dalším druhem pojištění vozidel je potom produkt havarijní pojištění. Nabízí jej v podstatě všechny přední pojišťovny, které působí na českém pojišťovacím trhu. Jedná se rovněž o velice často využívané pojištění, není se čemu divit, je totiž velmi praktické a užitečné, určitě ho využijete někdy i vy.

Havarijní pojištění kryje základní, nejvíce rozšířená, rizika vzniku škod. Pokrývá obvykle škody, které vzniknou živelnou událostí, kterou se myslí například požár, výbuch, povodeň, záplava, působení vichřice, krupobití,pád stromu, působení námrazy nebo tíhy sněhu apod. dále potom pojišťuje škody vzniklé odcizením, krádeží nebo vandalismem.

hasiči

Jednotlivé pojišťovny nabízí vždy řadu variant havarijního pojištění, je tedy možno pojistit veškerá rizika nebo i pouze taková, která vás, respektive vaše vozidlo nejvíce ohrožují.

Pokud splňujete určitá kritéria, můžete se rovněž dočkat výrazné úlevy při placení pojistného.

Havarijní pojištění je samozřejmě možno rozšířit o doplňková připojištění, které vhodně upraví základní pojistku. Nejčastěji se jedná o připojištění skel, dále potom připojištění zavazadel, připojištění cestujících, připojištění asistenčních služeb apod.

Přesto, že je havarijní pojištění nepovinný pojistný produkt, pokud často cestujete, mělo by být i pro vás samozřejmostí. Jeho uzavření oceníte i vy v případě, že dojde k naplnění pojistných událostí, jeho prostřednictvím se totiž dočkáte výrazné finanční kompenzace vzniklých škod.

Příspěvek z rubriky Pojištění vozidel. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře a trackbacky jsou nyní uzavřeny.