Povinné ručení

Nejčastěji uzavíraným pojistným produktem k motorovým vozidlům je bezesporu povinné ručení. Toto je způsobeno skutečností, že se jedná o zákonem stanovenou povinnost. V praxi to znamená, že povinné ručení musí mít uzavřeno každé vozidlo, které se denně pohybuje v provozu.

Povinné ručení nabízí dnes celá řada pojišťoven, které působí na našem pojistném trhu. V samotném základu se vyznačují stejnými pojistnými podmínkami, pojišťují vždy konkrétní, zákonem stanovené, rizika vzniku škod a to jak na zdraví, tak i na majetku.

Každá pojišťovna nabízí obvykle několik variant pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je tedy umožněno, aby si každý klient vybral právě takovou pojistku, která bude nejvíce vyhovovat jeho představám a nárokům.

Před samotným sjednáním povinného ručení však doporučujeme pečlivě prostudovat aktuální nabídky jednotlivých pojišťoven. Můžete tak najít nejlevnější povinné ručení, které bude splňovat veškeré vaše nároky, tak potom můžete mnohdy výrazně ušetřit na celkové sumě, kterou budete muset obětovat do pojistných splátek. Řada pojišťoven tak nabízí nejrůznější slevy a bonusy, pokud například splňujete dlouhodobě bezeškodný průběh, máte instalováno nadstandardní zabezpečení vozidla nebo k povinnému ručení hodláte souběžně sjednat i havarijní pojištění, získáte řadu slevových zvýhodnění.

Převážná většina pojišťoven dnes nabízí také pojištění online. V praxi to pro vás znamená, že nebudete muset povinné ručení sjednávat na pobočce pojišťovny, nebudete muset obětovat spoustu času. Celou realizaci budete moci provést z klidu domova. Stačí jen sednout k počítači, který je připojen k internetu a veškeré náležitosti vyplnit z pohodlí vašeho křesla. Následně vám brzy přijdou poštou potřebné informace, jak dokončit sjednání pojistné smlouvy. Pokud se rozhodnete využít on-line povinné ručení, obvykle vám celá pojistka vyjde laciněji, protože tím získáte určitou slevu.

K základnímu produktu povinného ručení dále není problém sjednat celou řadu doplňkových a rozšiřujících připojištění. Záleží na nabídkách konkrétních pojišťoven, základní rozšiřující pojistky však nabízí prakticky všechny naše pojišťovny, které poskytují pojistný produkt, kterým je povinné ručení. V případě uzavírání pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se určitě vyplatí některá doplňková připojištění uzavřít souběžně, ušetříte tak čas, ale také peníze.

Příspěvek z rubriky Pojištění vozidel. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře a trackbacky jsou nyní uzavřeny.