Zimní výbava

Jistě všichni moc dobře víme, že s přicházejícím zimním obdobím motoristům začínají nepříliš pěkné časy. V tuto dobu je totiž nutné počítat se stíženými podmínkami provozu. Samozřejmě závisí na konkrétní lokalitě, asi jinak zima ovlivní motoristy na horách a jinak ve městě. V každém případě však zimním počasím budou poznamenání všichni účastníci provozu.

značkazimní výbava

Je velmi vhodné se na tuto situaci dostatečně a včas připravit. Na některých úsecích silnic a dálnic v České Republice se můžeme novinkově setkat s dopravní značkou zimní výbavy. Pokud cestujete na těchto místech, jste povinni vaše vozidlo opatřit zimními pneumatikami a konkrétně v časovém období od počátku listopadu do konce března. Toto je zákonem stanovená povinnost, kterou musíte bezpodmínečně dodržet pokud nechcete riskovat vysokou pokutu a nemalé problémy v provozu.

Zimní pneumatiky lze však doporučit k využití i na místech, která nejsou dopravní značkou označeny. Letní směs pneumatik v žádném případě neposkytuje optimální jízdní vlastnosti při nízkých teplotách a zhoršených povětrnostních podmínkách vůbec. Rovněž pokud chcete využívat některých výhod, které nabízí havarijní pojištění, budete muset o zimních kolech popřemýšlet a pořídit je.

Zimní kola však nejsou jediným zimním vybavením. Pro nadcházející zimu doporučujeme všem motoristům pořídit také nemrznoucí kapalinovou směs, škrabku na námrazu, speciálních přípravků, určených k nanesení na zamrznutá místa vozidla apod. Základním zimním vybavením každého motoristy by také měla být malá metlička na odmetání sněhu. Pokud cestujete často do horských oblastí nebude na škodu pořídit sněhové řetězy, které vám mohou na námraze také hojně pomoci.

Zima přináší celou řadu radovánek, ale motoristům mnohdy i vrásky na čele. Během tohoto období dochází často k více pojistným událostem, takže je vhodné mít vaše vozidlo pojištěno proti nejčastějším zimním rizikům vzniku škod prostřednictvím pojistného produktu, který řeší havarijní pojištění.

Příspěvek z rubriky Povinné výbava. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře a trackbacky jsou nyní uzavřeny.